Гражданская война в Сирии

Автор
партизан

Благодарил (а): 41 раз

Re: События в Сирии

#51 Сообщение Asadulla » 13 фев 2012, 20:55

Nizami63 писал(а):
Asadulla писал(а): Поддерживая одиозные режимы в Сирии и Иране, РФ пытается создать проблемы западным странам.
При этом РФ не просчитывает свои действия на два хода вперед и не видит, что втянулась в противостояние с ЛАГ
olmazmı ki, qərb ölkələri - ƏL əvəzinə elə birdəfəlik ABŞ deyə yazasınız?
Нет нельзя.
Потому-что главную роль играют не только США.
В отношении Ирана значительную роль играют Израиль и страны персидского залива.
В отношении Сирии основную роль играют страны персидского залива, Франция, Великобритания.
Поэтому сводить все к США это не совсем правильно.

Nizami63
Новобранец

#52 Сообщение Nizami63 » 13 фев 2012, 21:05

Asadulla писал(а):
Nizami63 писал(а):
Fars körfəzi ölkələrinə aid etdiyiniz dövlətlərin buyurub adlarını göstərin : sizə sübut etmək lazımdır ki bu ölkələr ABŞ - ın vassallarıdırlar?
İstəyirəm onu da biləsiniz ki II DM - sindən sonra sizin " Qərb ğlkələri " adı altında təqdim etdiyiniz ölkələr də ABŞ - ın müəyyən etdiyi xarici siyasət kursundan fərqli siyasət aparmaq iqtidarında deyillər...

Asadulla
партизан

Благодарил (а): 41 раз

#53 Сообщение Asadulla » 13 фев 2012, 21:11

Nizami63 писал(а): Fars körfəzi ölkələrinə aid etdiyiniz dövlətlərin buyurub adlarını göstərin : sizə sübut etmək lazımdır ki bu ölkələr ABŞ - ın vassallarıdırlar?
İstəyirəm onu da biləsiniz ki II DM - sindən sonra sizin " Qərb ğlkələri " adı altında təqdim etdiyiniz ölkələr də ABŞ - ın müəyyən etdiyi xarici siyasət kursundan fərqli siyasət aparmaq iqtidarında deyillər...
Ну это Ваша точка зрения.
У меня своя точка зрения и я не вижу оснований менять ее.
О том, что полмира вассалы США я не согласен. С.Аравия и Катар ведут достаточно самостоятельную внешнюю политику. Например в Ираке они ведут политику, которая расходится с политикой США.

Что касается стран персидского залива, вот их список: С.Аравия,Катар, ОАЭ, Оман, Бахрейн и Кувейт. Они являются основными инициаторами давления на Сирию и Иран.

Nizami63
Новобранец

#54 Сообщение Nizami63 » 13 фев 2012, 21:13

Rusiya Ərəb Ölkələri Liqasını öz təklifini nəzərdən keçirməyə çağırıb...

Suriyaya sülhməramlıların göndərilməsi üçün Dəməşqin razılığı olmalı və qarşı-qarşıya gələn tərəflər zorakılığa son qoymalıdır. Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrov bunu bəyan edib.

Sergey Lavrov həmçinin bildirib ki, Rusiya Ərəb Ölkələri Liqasının BMT ilə birgə sülhməramlı missiyasına dair daha çox məlumat təqdim etməsini istəyir. Onun sözlərinə görə, sülhməramlı missiya ilk növbədə sülhə nail olmalı, başqa sözlə, atəşkəs tipli razılıq əldə edilməlidir. "Suriyada silahlı qruplar heç kimə tabe olmur, heç kim tərəfindən idarə edilmir." - deyə, Sergey Lavrov bildirib.

Nizami63
Новобранец

#55 Сообщение Nizami63 » 13 фев 2012, 21:16

Asadulla писал(а):
Nizami63 писал(а): Fars körfəzi ölkələrinə aid etdiyiniz dövlətlərin buyurub adlarını göstərin : sizə sübut etmək lazımdır ki bu ölkələr ABŞ - ın vassallarıdırlar?
Ну это Ваша точка зрения.
У меня своя точка зрения и я не вижу оснований менять ее.
О том, что полмира вассалы США я не согласен. С.Аравия и Катар ведут достаточно самостоятельную внешнюю политику. Например в Ираке они ведут политику, которая расходится с политикой США.

Что касается стран персидского залива, вот их список: С.Аравия,Катар, ОАЭ, Оман, Бахрейн и Кувейт. Они являются основными инициаторами давления на Сирию и Иран.
mən sizi obyektivliyə dəvət edirəm...

Nizami63
Новобранец

#56 Сообщение Nizami63 » 14 фев 2012, 14:55

Изображение

FaktXeber.com-un məlumatına görə, Amerikanın tanınmış siyasətçisi, keçmiş xarici işlər naziri Henri Kissincer Suriya ilə bağlı “New Yorker” qəzetinə verdiyi müsahibədə bəzi həqiqətlərə etiraf edib.

O, Bəşşar Əsəd hakimiyyətinin Suriya xalqı tərəfindən dəstəkləndiyinə işarə edərək deyib: “Suriya prezidenti Bəşşar Əsəd məni keçmişdə məğlub edən yeganə şəxsdir və bu gün də o məni təəccübləndirir. Həqiqət budur ki, Suriya xalqının əksəsriyyəti Əsədi sevir və onun arxasında durublar. Amma buna baxmayaraq xoşbəxtlikdən Suriyada hələ 3 milyon axmaq mövcudur. Siz elə bilirsiz ki, biz Tunis, Liviya və Misir inqilabını ərəblərə görə dəstəklədikmi?! (Burada Kissinger gülərək deyir:) Bütün bu olayları biz Suriya və İran əleyhinə çevirmək üçün etmişik. Mən şəxsən Əsədi ələ almaq üçün çox səy göstərdim. Amma etiraf edirəm ki, o məni məğlub etdi”.

Daha sonra jurnalistin: Nəyə görə ABŞ bu ölkəyə qarşı hərbi müdaxilə etmir sulanına, Kissincer belə cavab verib: “O zaman Niksonun (ABŞ-ın sabiq prezidenti) axmaqlığı Əsəd hakimiyyətinin bura gəlib çıxmasına səbəb olub. Elə buna görə də bu ölkəni daxildən odlamaq lazımdır. Mənim təccübümə səbəb olan məsələ budur ki, Suriya hər hansı bir təbii sərvətə malik olmadığı və su qıtlığından əziyyət çəkdiyi halda bu naliyyətləri necə əldə edib. Bu ölkə hazırda infrastruktur baxımdan çox möhkəmdir. Təhsil və səhiyyə bu ölkədə demək olar ki, tam pulsuzdur. Bu ölkənin hazırda 5 illik buğda ehtiyatı mövcuddur. Daha önəmli məsələ isə xalqın Əsəd hakimiyyətini dəstəkləməsidir”.

zeynal74
партизан

Благодарил (а): 75 раз

#57 Сообщение zeynal74 » 14 фев 2012, 15:00

Сурия халгы Асад наслиндяндя, Башар Асаддяндя зяхляси гедир. О бойда юсйан галхызыблар, минлярля шяхид верирляр, вурушурлар тяслим олмурлар, сиздя деирсиз ки "севир Сурийа халгы ганичян Асады".
Бас вурушан кимдир Асадын бандитляри иля, наемникляр? рус блогерлярин гидж гидж йаздыхы кими.

Nizami63
Новобранец

#58 Сообщение Nizami63 » 14 фев 2012, 15:11

zeynal74 писал(а):Сурия халгы Асад наслиндяндя, Башар Асаддяндя зяхляси гедир. О бойда юсйан галхызыблар, минлярля шяхид верирляр, вурушурлар тяслим олмурлар, сиздя деирсиз ки "севир Сурийа халгы ганичян Асады".
Бас вурушан кимдир Асадын бандитляри иля, наемникляр? рус блогерлярин гидж гидж йаздыхы кими.
bunu mən demirəm, Kissencer söyləyir və mən də təsdiq edirəm...

zeynal74
партизан

Благодарил (а): 75 раз

#59 Сообщение zeynal74 » 14 фев 2012, 15:15

Nizami63 писал(а): bunu mən demirəm, Kissencer söyləyir və mən də təsdiq edirəm...

Киссинджер сяхв елайир. Бяйям онун дедийи 100% дуз олмалыдыр?

Nizami63
Новобранец

#60 Сообщение Nizami63 » 14 фев 2012, 15:23

zeynal74 писал(а):
Nizami63 писал(а): bunu mən demirəm, Kissencer söyləyir və mən də təsdiq edirəm...

Киссинджер сяхв елайир. Бяйям онун дедийи 100% дуз олмалыдыр?
"Əl-Qaidə" terror şəbəkəsinin lideri Ayman Əl-Zəvahirinin internet səhifələrində 8 dəqiqəlik videolenti yayımlanıb. Uyğun videolentdə "Əl-Qaidə" lideri terror qruplaşmalarından Suriyada hərc-mərclik yaratmağı tələb edir.

Ayman Əz-Zəvahiri İraq, Türkiyə, Livan və İordaniya xalqlarından Suriyadakı silahlılara kömək etməyi istəyib. Əl-Qaidə lideri əlavə edib: Bu ölkələrin müsəlmanları bütün gücləri ilə əllərindən gələn köməklərlə, istər maddi cəhətdən, istər məlumatlandırma ilə, istərsə də öz canlarını qurban verməklə Suriyadakı silahlılara kömək etməlidir.

Закрыто

Вернуться в «Конфликты в мире»