Hərbi portal

Ya Qarabağ, Ya ölüm
Текущее время: 16 дек 2018, 22:22

Часовой пояс: UTC+05:00

Начать новую тему  Ответить на тему  [ 302 сообщения ]  На страницу Пред. 127 28 29 30 31 След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Полковник Иса Садыков.
СообщениеДобавлено: 19 июн 2013, 23:05 
партизан

Одиссей писал(а):
http://vesti.az/news/162621

:(

я прямо скажу лица армянского происхождения алиевы и курдского объявили в розыск патриота.Я националист.я за этническую чистку но пусть будет европеец.азиат да простят меня меня краз,но только не ераз и не курд-я их всех знаю натерпелся от них-они не азери.

СообщениеДобавлено: 21 июн 2013, 00:48 
партизан

İsa Sadıqov: “Dadaş Rzayevdən soruşun ki, silahdaşlarını qoyub niyə Leninqrada qaçmışdı”

Müdafiə nazirinin keçmiş müavini, hazırda Norveçdə mühacir olan polkovnik İsa Sadıqov keçmiş müdafiə naziri, Azərbaycanın Ehtiyatda olan Zabitlər Konfederasiyasının sədri, sabiq müdafiə naziri, ehtiyatda olan general-mayor Dadaş Rzayevə Avrasiya.net vasitəsilə cavab verib.

İ.sadıqov bildirib ki, D.Rzayev bütün zamanlar sərxoş olub: “Qorxusundan işib gizlənirdi, məsuliyyətdən qaçırdı, onu oyada bilmirdilər. Nazirlikdən gələnlər 2-3 gün gözləyirdilər ki, o nə vaxt oyanacaq. Kəlbəcərin işğalında, Gəncə hadisələrində də onu tapa bilmirdilər. O, bir zabit olmayıb. Mznim harada doğulmağımın nə fərqi var, milli deyəndə o nəyi nəzərdə tutur?”

İ.Sadıqov daha sonra deyib ki, D.Rzayev bildiklərini açıb qoysun, mən də onun haqqında çox şey bilirəm: “Mənim hesabıma bu yerə qədər gəlib çıxmışdı. Rusiyada gizlənmişdi. Bəs məndən niyə xahiş edirdi ki, Heydər Əliyevə deyim ki, o, Sisyandan olduğundan ona da vəzifə versin. Hərbi komissarlıqda çalışıb da rüşvətxorun biri idi. Gəncə hadisələrindən sonra qaçdı Leninqrada, silahdaşlarını qoyub qaçdı. Niyə qaçdığını desin. Abdulla Allahverdiyev, İsa Qəmbər, Sülhəddin Əkbəri məhkəmədə qoyub qaçmışdı. Məhkəmədə açıldı ki, o niyə qaçıb gizlənmişdi. Qurban Məmmədovdan soruşun o desin”.

Xatırladaq ki, D.Rzayev Publika.Az-a açıqlamasında deyib ki, o, müdafiə naziri olan vaxtı İsa Sadıxov məndən gizli çox işlər görüb. Mən sonralar bunu bilmişəm. İ.Sadıxovun milli hərbi kadr olmadığını vurğulayan D.Rzayev deyib: “O iddia edir ki, guya nazir müavini olub və sairə. Yalan danışır, o, nazir müavini olmayıb

СообщениеДобавлено: 08 май 2014, 12:10 
пулеметчик

Sabiq nazir müavini anası erməni olan polkovnikin Müdafiə Nazirliyi sistemində yüksək post tutduğunu bildirir; “Seyran Qafarov mənə dedi ki, anam ermənidir”

Azərbaycan müdafiə nazirinin sabiq müavini, hazırda Avropada mühacirətdə yaşayan polkovnik İsa Sadıqov moderator.az saytına mayın 6-da verdiyi müsahibədə olduqca maraqlı açıqlamalarla çıxış edib. İsa Sadıqov vaxtilə Zaqafqaziya Hərbi Dairəsində onunla birlikdə xidmət edən anası erməni olan bir zabitin Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi sistemində işə gətirildiyini bildirib:

“Biz Zaqafqaziya Hərbi Dairəsində xidmət edən iki azərbaycanlı idik. Hər ikimiz də hərbi akademiyanı qurtarmışdıq. Qarabağ hadisələri başlayanda mən həmin bu Seyran Qafarova dedim ki, gedək Azərbaycana, vətənin dar günüdür. Mən Xocalı hadisəsindən 3 gün sonra mindim maşına, gəldim Rəhim Qazıyevin yanına. Dedim, Rəhim bəy, mən köməyə gəlmişəm və Azərbaycana köçmək istəyirəm, xahiş edirəm xidmət etdiyim yerə bir məktub göndərin, həmin məktubun əsasında hər şeyi qoyub gəlirəm vətənin köməyinə. Rəhim Qazıyev də məni yaxşı qarşıladı. Qayıtdım geri və Seyranı sevincək öpüb dedim ki, Rəhimlə danışdım, gedirik vətənə. Qayıtdı ki, nə vətən? İşin-gücün qurtarıb? Mənə dedi ki, bilirsən Azərbaycanda ermənilərə münasibət necədir? Donub qaldım, soruşdum ki, sən ermənisən? Qayıtdı ki, mənim anam ermənidir. Dedim, olsun da, atan ki azərbaycanlıdır və sənin vətənin dardadır. Dedim mən sənə zəmanət verirəm ki, öz atam-anamı sənin ailənin yanında burda saxlayıram, gəl gedək.

Həyasızcasına qayıtdı ki, azərbaycanlılar mənim xalqıma divan tuturlar, mənim orda nə ölümüm var? Gördüm ki, qarşımda necə bir şərəfsiz dayanıb və mən artıq susdum. Üstündən illər keçdi və mən 1998-ci ildə həbsxanadan çıxdım. 2000-ci ildə maşınla Gürcüstana getmişəm, qayıdanda gördüm yolun kənarında bir polkovnik-leytenant dayanıb. Saxlayıb maşına götürdüm. Danışdırdım ki, mənim keçmiş korpusumdandır. Hal-əhval tutdum. Bu zabit hələ kim olduğumu bilmir. Soruşdum ki, azərbaycanlı zabitlərdən heç yeni gələn varmı? Dedi hə, çoxdur. Soruşdum ki, rütbələri nədir? Dedi, çoxu polkovniklərdi. Qayıtdım ki, müharibənin qızğın vaxtında bu oğraşlar niyə gəlmirdi, indi tökülüb gəliblər, vətən indimi şirin oldu? Polkovniklərin kimliyini soruşdum. Qayıtdı ki, ”naçalnik generalnaya inspeksiyi" Seyran Qafarov".

İ.Sadıqov onu da deyib ki, Seyran Qafarov Səfər Əbiyevlə məktəbi bir qurtarıblar. Sabiq nazir müavini onu da xatırlayıb ki, anası erməni olan, özünü əslində erməni sayan və Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü qorumaqdan imtina etmiş birisinin Azərbaycanın Müdafiə Nazirliyində yüksək vəzifə tutduğunu eşidəndə dəhşətə gəlib: “Mən müharibənin məşəqqətlərini görmüşəm, həbsxanada hər cür əzab-əziyyət gəlib başıma, amma heç vaxt sarsılmamışam, ancaq indi əllərim əsməyə başladı. Tez maşını sürdüm MTN-in region bölməsinə, adını demək istəmədiyim bir tanıdığım zabit vardı, onunla görüşdüm. Dedim, eviniz yıxılmasın, rəhbərliyə xəbər verin, bu erməni əliboş gəlməyib, onu araşdırın”.
İ.Sadıqovun haqqında açıqlamalar verdiyi Seyran Qafarov adlı şəxsin hazırda da Müdafiə Nazirliyi sistemində işləyib-işləmədiyini, hansı rütbəni daşıdığını dəqiqləşdirməyə çalışdıq. MN-in sabiq xidmət rəisi Üzeyir Cəfərov bildirdi ki, S.Qafarov 2003-cü ildə Müdafiə Nazirliyində mühüm vəzifələrdən birinə təyin edilib: “Seyran Qafarov ordunun döyüş hazırlığı, silah-sursat, şəxsi heyətlə bağlı olan bir sahəyə vəzifəyə gətirildi. Şəxsən mən o dövrdə buna etirazımı bildirmişdim.

Narazılıqlar çoxaldığı üçün bir müddət sonra onu həmin işdən kənarlaşdırıb Müdafiə Nazirliyinin Hərbi Elmi Mərkəzinə şöbə rəisi qoydular. 2004-cü ildə mən ordudan tərxis olunandan sonra Seyran Qafarovun anasının erməni olduğu məsələsini ictimailəşdirdim. Seyran Qafarov özü də 2004-cü ildə ”Ayna-Zerkalo" qəzetinin müxbiri Cəsur Sümərinliyə müsahibəsində etiraf etmişdi ki, həqiqətən də anası ermənidir. Həmin müsahibəni bu gün tapmaq asandır.

Seyran Qafarov polkovnikdir və hazırda Ali Hərbi Akademiyada vəzifə tutur. Bir neçə gün öncə Rusiyaya qaçdığı barədə xəbərlər yayılan general Bağır Fətullayevin rəhbərlik elədiyi şöbədə işləyir. Bağır Fətullayevlə Seyran Qafarov həmyerlidirlər. İsa Sadıqovun dediyi həqiqətdir ki, Xocalı soyqırımı olanda həmin bu Seyran Qafarov Zaqafqaziya Hərbi Dairəsinin Əməliyyat İdarəsində xidmət edib. 366-cı motoatıcı alayın Xocalıya qarşı əməliyyata hazırlaşmasından onun məlumatının olmaması mümkün deyildi. Sabah müharibə yenidən alovlansa bu cür adamlar Azərbaycana zərbə vuracaq potensial təhlükədirlər".

насчет сейрана он прав.....нов тоже время я знаю одного старшего офицера,мать -армянка,именно благодаря ему удалось удержать целый район...и такие были.......главное-не кто мать,а что унего вдуше......у меня в батальон назначили одного подполковника,морской котик,служил чуть ли черт знает что...а как пришел в батальон вгорах,на след день дезертировал,сел в поезди без спросу и приказов укатил в баку......все были возмущены,на него даже в прокуратуру представление не подали хотя он был чистокровный азербайджанцем.............3,14дарас,Абиев,не зря свою собаку его именем называл в отделах. навалом таких в армии,контрразведка отслеживает.

СообщениеДобавлено: 12 мар 2017, 16:49 
пулеметчик

Полковник Иса Садыгов рассуждает о последней провалившейся диверсии азербайджанской стороны в Карабахе

не ожидал от него :roll: :naughty:
https://youtu.be/XtHxAkg31PY

СообщениеДобавлено: 13 мар 2017, 12:43 
партизан

smersh70 писал(а):
Полковник Иса Садыгов рассуждает о последней провалившейся диверсии азербайджанской стороны в Карабахе

человек имеет свойство менятся в ту или другую сторону

СообщениеДобавлено: 13 мар 2017, 17:17 
партизан

пахан писал(а):
smersh70 писал(а):

Озлобленность. Любой считающий себя частичкой нации понимает - он без Азербайджана и народа его ни кто.
Ну дали ему гражданство Норвегии и что дальше? ) В Норвегии он ни кто! Въезд на родину ему на вечно закрыт! Вот и мечется от одной мысли , что ни кому нет дела до него. Он думает о себе и только о себе!

СообщениеДобавлено: 13 мар 2017, 21:38 
пулеметчик

пахан писал(а):

можно в тактике,но не в вопросе же Родины :naughty:

Skagen писал(а):
Озлобленность

Только этим :think:
в свое время Сяфярян сильно насолил ему..
обида есть,давали даже должность после отсидки...
Skagen писал(а):
Вот и мечется от одной мысли , что ни кому нет дела до него. Он думает о себе и только о себе!

а жаль..очень грамотный офицер :think:

СообщениеДобавлено: 13 мар 2017, 22:08 
партизан

smersh70 писал(а):
а жаль..очень грамотный офицер :think:

Я его не знаю. Думаю вы лучше знаете его в качестве министра. По видео он говорил с умным видом банальные вещи.
Он так и не понял, народ всегда на стороне того кто с ним рядом. Сидеть в Норвегии и раскладывать по полочкам( как ему кажется) сюжеты называется в лучшем случае-умничаньем.
По этой же причине всех кто встревает во внутренние дела страны из за бугра так же недолюбливают. ;)

СообщениеДобавлено: 13 мар 2017, 22:14 
пулеметчик

Skagen писал(а):
Думаю вы лучше знаете его в качестве министра

ну министром не был,но был замминистра .даже когда ушел в отсавку,грузины сразу же взяли его в зам МВД,он сам из Грузии...Ипрямо там его и арестовали..
арест был надуманным..

в качестве комбрига очень успешно вел боевые действия..
отважный офицер..был взят в заложники Суретом,сильно избили,чуть не расстреляли..но на суде отказался давать против него показания-Сказал-Биз кишиик :character-oldtimer: в ответ Сурет принес извинения прямо на суде за свои действия против него

Skagen писал(а):
Сидеть в Норвегии и раскладывать по полочкам( как ему кажется) сюжеты называется в лучшем случае-умничаньем.
сказывается отсутсвие инфы.. :think:

Но не до такой же степени..перешел уже на туфту...

СообщениеДобавлено: 13 мар 2017, 22:27 
партизан

smersh70 писал(а):
Skagen писал(а):
Сидеть в Норвегии и раскладывать по полочкам( как ему кажется) сюжеты называется в лучшем случае-умничаньем.
сказывается отсутсвие инфы.. :think:

Но не до такой же степени..перешел уже на туфту...

Этим никчемным видео он себя полностью дискредитировал. Против Алиева в такое время ...?

Начать новую тему  Ответить на тему  [ 302 сообщения ]  На страницу Пред. 127 28 29 30 31 След.

Часовой пояс: UTC+05:00